Forhandlere, restauranter og barer

Lokale fyrtårne, stolte vinhandlere og nogle af de bedste barer og restauranter vi kender. Her er listen over de steder, hvor du kan finde Thy Whisky på hylderne.

Alle forhandlere modtager et begrænset antal af vores aftapninger. Vi kan derfor ikke garantere, at den enkelte forhandler ikke har udsolgt.

Forhandlere
Brødrene D's vinhandel, Charlottenlund, www.dvin.dk
Brødrene D's vinhandel, København Ø, www.dvin.dk
Brødrene D's vinhandel, Frederiksberg, www.dvin.dk
Brødrene D's vinhandel, Silkeborg, www.dvin.dk
Chokoladekurven, Thisted, www.chokoladekurven.dk
Chokolenten, Thisted, facebook.com/chokolenten/
Din Vinmand, Nordborg, www.dinvinmand.dk
Daustrand, Hvide Sande
Doverodde Købmandsgård, Hurup Thy, www.doveroddekobmandsgaard.dk
Exclusivewhisky.dk, Bjerringbro, www.exclusivewhisky.dk
Havnens Vin og Tobakhus, Vejle, www.havnens-vin.dk
Hr Skov, Blåvand, www.hrskov.dk
Husted Vin, København, www.hustedvin.dk
Juuls vin og spiritus, København V, www.juuls.dk
Jyske Ost, Østervrå, www.jyskeost.dk
Konnessøren www.konnessoren.dk
Lyngby Vinkælder, Kgs. Lyngby, www.vinkaelder.com
Mariagerfjord Vin, Hadsund, www.mariagerfjordvin.dk
Ping Vin og Spiritus, Køge
Renés vin og grønttorv, Fjerritslev, www.vinoggront.dk
Prebens Vinhandel, Nykøbing Mors, www.prebensvinhandel.dk Salling Super, Aarhus, www.salling.dk
Skjold Burne, Aalborg, www.skjold-burne.dk
Slagteren i Vorupør, www.vorupor-slagter.dk
Spar, Koldby, www.spar.dk
Spar, Snedsted, www.spar.dk
Spar, Thisted, www.spar.dk
Supervin, Hjørring, www.supervin.dk
Thisted Frø, Thisted, www.thisted-froe.dk
Thy Specialhandel, Hurup Thy
Vin & Petanque, Aarhus, www.vin-petanque.dk
Vinkyperen, Aarhus, www.vinkyperen.dk
Vinkælderen v. Magasin, Kgs. Lyngby, www.juuls.dk
Vinspecialisten, Aalborg, www.vinspecialistenaalborg.dk
Whisky.dk, Kolding, www.whisky.dk
Wineboutique, Hadsten, www.winebutique.dk
Økovin.dk, Tarm, www.økovin.dk
Barer og restauranter
Agger Darling, Agger, www.aggerdarling.dk
Cafe Englen, Aarhus, www.cafe-englen.dk
Gedulgt, Aarhus C, www.gedulgtbar.dk
Hotel Thingaard, Hurup Thy, www.hotelthinggaard.dk/
Haandpluk, Klitmøller, www.haandpluk.dk
Hanstholm Madbar, Hanstholm, www.hanstholmmadbar.dk
Hotel Thisted, Thisted, www.hotelthisted.dk
Kontra, Thisted, www.restaurantkontra.dk
Kruts Karport, København Ø, www.kruts.dk
Kyros og Co, København
Lidkoeb, København V, www.lidkoeb.dk
Restaurant Domestic, Aarhus C, www.restaurantdomestic.dk
Revir, København
Ruby, København K, www.rby.dk
Sct. Pauls Apothek, Aarhus C, www.stpaulsapothek.dk
Spisehuset Thy, Østerild, www.spisehusetthy.dk
Stenbjerg Kro, Stenbjerg, www.stenbjerg-kro.dk
Vang og Bar, København, www.vangandbar.com
Vesterhavscaféen, Nr. Vorupør, www.vesterhavscafeen.dk
Vigsøe Familierestaurant, Vigsø, www.familierestaurantvigsoe.dk

Kontakt os på info@thy-whisky.dk hvis du ønsker at forhandle eller servere vores whisky og spiritus